неділя, 12 квітня 2020 р.




Кімнатні рослини. Догляд за ними.


pravilnii_doglyad.jpg (58.94 Kb)





Усі кімнатні рослини - це рослини відкритого грунту різних країн світу, які цвіли і розвивались, розмножувались в їх ідеально-природних кліматичних умовах. Для того, щоб милуватися красою своїх квітів потрібно знати, чи люблять вони сонце, вологу, який їм потрібен грунт.

Тобто, догляд 



за кімнатними рослинами повинен бути максимально наближеним до тих умов, в яких вони жили раніше, лише в такому випадку рослини будуть тішити вас здоровим листям та чудовим цвітом.

Рослини у природі повністю задовольняють свої потреби за допомогою природних ресурсів. Ті рослини, які були відірвані від дикої природи і пересаджені у горщики, повністю і завжди залежать від догляду людини. Звичайно з’явилося багато гібридів більш пристосованих до кімнатних умов.

Секрети догляду за кімнатними рослинами

Секретом успіху у догляді за кімнатними рослинами є створення ідеальних умов середовища подібних до їхнього природного. До кожної рослини потрібен індивідуальний підхід: земля, вода, світло, вологість повітря, поживні речовини.

Яке потрібне світло при догляді за кімнатними рослинами


roztashyvanna_roslun.jpg (39.83 Kb)

Як знайти ідеальне місце для вашої рослини? Що таке сонячне місце – це місце де сонце світить протягом кількох годин, Південна або Південно-Західна сторона будинку. Часткове затінення - це місце, де ранкове або вечірнє сонце світить в кімнату декілька годин. Затінене – це місце десь приблизно два метри від сонячної сторони, на яке зовсім не попадають сонячні промені (коридори, сходи, кутки кімнат).

Як дізнатись чи рослина стоїть на своєму місці?
    Ознаки недостатнього сонячного світла:
  • видовження пагонів у бік світла(тонкі і довгі)
  • нові листочки виростають меншими ніж попередні
  • нижнє листя жовтіє і опадає
  • рослина не росте, або призупинився ріст
  • квітучі не цвітуть, або цвітуть погано
  • зникають кольори на листках
    Ознаки надлишку сонячного світла:
  • випалені плями на листях
  • листя виглядає блякло
  • листя стає сухим і опадає
  • швидко пересихає земля
Коли недостатньо сонячного світла, його можна замінити штучним. Таке світло може доповнювати природне денне або навіть замінити його протягом довгих зимових похмурих місяців. Наприклад, білий колір несе в собі всі кольори веселки.
Рослини потребують прохолодного світла, сині і фіолетові відтінки спектру - для листя, теплий червоний і оранжевий - для цвітіння. А от зелене і жовте світло рослині не потрібне.

Люмінесцентні лампи є ефективними, оскільки вони забезпечують тип освітлення (сині та червоні частини спектра), що потрібні рослині для фотосинтезу.

Які рослини найкраще підходять для штучного світла? Багато квітучих кімнатних рослин приходять на думку, тому що вони потребують яскравого світла, щоб цвісти: бегонія, бромелія, африканська фіалка, орхідея, цикламени та інші. Тим не менше, багато листяних рослин також можуть добре і красиво виглядати при штучному освітленні.
Час штучного освітлення залежить від виду рослини. Листям рослин необхідно близько 14-16 годин світла в день. Квітучі рослини потребують 12-16 годин світла в день. Темнота також важлива для росту рослин - 8 годин у повній темряві . Постарайтеся, щоб світло було в той же самий час кожного дня.


Грунт для кімнатних рослин


Як вибрати грунт для рослини? На теперішній час це не являється великою проблемою, адже можна купити у садових центрах, квіткових магазинах різні упаковки сумішей для кімнатних рослин. Вибирати грунт потрібно по типу рослини: для квітучих, для зелених, орхідей, азалій, кактусів та інші.Вони всі відрізняються по структурі, кислотності, поживності. Звичайно можна використовувати і землю з городу, але її необхідно простерилізувати(у гарячій духовці протягом 40 хв або заморозити на 10 год. ) і додати у пропорціях: на 2 л землі + 2/3скл вермикуліту + 1скл перліту + 1скл сфагнуму + 0,5 скл подрібненого дерев’яного вугілля.collage_zemla.jpg (123. Kb)

5 порад від експерта: як правильно вирощувати кімнатні рослини5 порад від експерта: як правильно вирощувати кімнатні рослиниРекомендації з поливу і підкормки
Кожен вид рослини вимагає певної норми і графіка поливу та внесення добрив залежно від сезону і вегетативної фази, однак існують і загальні правила для всіх кімнатних квітів:
  • -  поливай кімнатні рослини помірно, попередньо перевіривши вологість землі в горщику;
  • -  вода для поливу квітів має бути кімнатної температури або трохи теплою, але не холодною;
  •  - бажано поливати кімнатні рослини не свіжою, а відстояною або талою водою;
  • -  горщики з квітами бажано тримати у піддонах, щоб туди стікала зайва вода, і коріння рослин не загнивало;
  • -  обприскуй водою тільки ті рослини, які вимагають такого догляду;
  • -  кількість внесеної підкормки має не перевищувати норму, зазначену в інструкції;
  • -  не слід підгодовувати кімнатну рослину, якщо ти її нещодавно придбала, пересадила в інший горщик або переставила на нове місце.

Малюнок  "Домашній сад" 

Намалюй домашній сад, за яким ти доглядаєш.

Немає коментарів:

Дописати коментар